شورای اسلامی شهر الوند

مصوبه شماره 202 مورخ 3/6/94 روز سه شنبه

متن مصوبه

دسته :
عمومی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرالوند: دویست و دومین  جلسه شورا در مورخ 3/6/94 روز سه شنبه در سالن جلسات شورا پس از تلاوت قرآن مجید برگزار گردید.

پس از تلاوت قرآن جناب آقاي مهندس حسني رئيس شوراي اسلامي شهرالوند ضمن عرض سلام  و خسته نباشید از حضور اعضای محترم شورا و آقایان مهندس لطفی شهردار الوند، جناب سرگرد ظفری معاونت مالی اداری ستاد فرماندهی نیروی انتظامی، مهندس یوسفی مسئول خدمات شهری ، مهندس کشاورز مسئول واحد املاک تقدیر و تشکر نمودند.

در ابتدای جلسه آقای مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام رضا (ع) در راستای ساماندهی دستفرشان عنوان داشت:  یکی از چالشها و معضلات امروز در شهر الوند مشکل سد معبر و حضور وانت بارهای فروشنده ی میوه و تره بار است که این روزها به وفور شاهد آن در سطح شهر هستیم.

وی گفت: در گذشته بررسی ها و کارهایی انجام شده بود که به صورت مقطعی تاثیر گذار بود ولی امروز نیاز به بروز رسانی روشها ی مقابله با تخلفات شهری احساس میشود.امروز در نقطه نقطه ی شهر شاهد محلهایی هستیم که تعدادی وانت بار به صورت گروهی در وسط شهر مستقر و در حال فروش اجناس خود هستند و معضل سد معبر را به وضعیت بحرانی رسانده است  به همین دلیل نیاز داریم تا با بهره گیری از تجربه ی سایر شهرها و نیز اتخاذ تصمیماتی اصولی اقدامات پایداری را انجام دهیم.

مهندس لطفی شهردار الوند با اشاره به اینکه مشکل اصلی ساماندهی دستفروشان تامین مکانی برای فعالیت آنهاست است افزود: جمع آوری و ساماندهی دستفروشان و وانت بارهای فروشنده به طور جدی در دستور کار حوزه ی خدمات شهری قرار دارد و بیشتر مناطقی که در الوند برای استقرار دستفروشان مناسب است دسترسی محلی راحت و مناسبی ندارند.

در ادامه آقای مهندس لطفی در خصوص این معضل ادامه داده و گفتند : تمامی دستفروشان درالوند شناسایی شدند و اطلاعات لازم در مورد آنها جمع آوری شده است مطالعات جامعی در مورد دستفروشان انجام گرفته که اطلاعات زیادی از دستفروشان در الوند از جمله بومی بودن یا نبودن و دایمی و یا فصلی بودن این قشر بدست آمده است.

وی گفت: شهرداری پیشنهاد دارد که پارکینگ میدان لاله و زمین مجتمع تولیددارو را به صورت حداقل آزمایشی برای دستفروشان و وانت داران آماده سازی نمایم و طی قراردادی روزانه از هر وانت مبلغ 100,000 ریال شهرداری دریافت نماید و این کار قانون مند شود تا همه آنها استقبال کنند.

شهردار الوند در ادامه اجرای طرح چند بازارچه در مناطق مختلف الوند در حال بررسی است و سال قبل با جانمایی و هماهنگی دادگستری محترم وانت بارهایی که در حاشیه خیابان های الوند سد معبر می کردند جمع آوری شدند اما متاسفانه دوباره در حال پدیدار شدن هستند که باید جلوی آنها را گرفت.

شهردار الوند ضمن تقدیر از همکاریهای نیروی انتظامی با شهرداری بیان کردند  برای جمع آوری دستفروشان با نیروی انتظامی قرارداد داریم اما نیروی انتظامی در این زمینه باید با شهرداری همکاری بیشتری داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد:کارهای مقدماتی را در بحث ساماندهی انجام دادیم و انشالله با ورود جدی در فاز اجرا ،شاهد بهبود اوضاع و برطرف شدن مشکل سد معبر در شهر خواهیم بود..

سپس هر یک از اعضای شورا و حاضرین در جلسه ضمن اشاره و تأکید برمطالب فوق ، به بیان پیشنهاد طرح هایی در این حوزه پرداختند. همچنین مقررشد طی مکاتبه ای با پزشکان و مطب های شهر الوند زباله های عفونی توسط خدمات شهری شهرداری با یک وانت مخصوص به بیمارستان رحیمیان انتقال تا با دستگاه زباله سوز دفع گردد.

سپس نامه هاي ذيل مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميمات ذيل اتخاذ گرديد.

1- نامه شماره 2932 مورخ 03/06/94 شهرداری موضوع درخواست صدور مجوز در راستای ساماندهی سدمعبر ایجادشده به وسیله وانتی های دوره گرد میوه فروش در سطح شهر درزمین تولیددارو متعلق به شهرداری به آدرس میدان لاله جنب پارکینگ را به مدت یکسال برای این امر اختصاص دهد و خودروهای مذکور را با دریافت 100.000 ریال به ازای هر خودرو در این زمین متمرکز و ساماندهی نماید مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

2- پیشنهاد شماره 1659 مورخ 03/06/94 چند تن از اعضای محترم شورا در خصوص عقب نشینی منازل واقع در بافت فرسوده شهر الوند و نصرت آباد ، به ازای هر مترمربع عرصه عقب نشینی 5 مترمربع تراکم به صورت تهاتر جهت تشویق شهروندان و احیای بافت فرسوده از طرف شهرداری درنظر گرفته شود مطرح و به تصویب رسید ، مراتب جهت اقدام لازم به شهرداری ارسال گردید.

3- نامه شماره 2925 مورخ 03/06/94 شهرداری موضوع درخواست صدور مجوز در خصوص تعرفه های پیشنهادی سرویس مدارس شهرالوند و حومه در سال تحصیلی 94-95 مطرح و به شرح ذیل به تصویب رسید.

تعرفه کرایه پیشنهادی سرویسهای مدارس برای خودروهای سواری به ازای هرنفر درماه در سال تحصلی 95-94 (ارقام به ریال)

ردیف مسافت نام مسیر تعرفه سال93 تعرفه پیشنهادی سال94
1 محدوده تا5 کیلومتر مسیرهای داخلی 370.000 450.000
2 محدوده 5 تا 10 کیلومتر الوند-نصرت آباد-کمال آباد-حسن آباد 450.000 550.000
3 محدوده 10 تا 20 کیلومتر الوند-قزوین-محمدیه-بیدستان 600.000 750.000

تعرفه کرایه پیشنهادی سرویسهای مدارس برای خودروهای مینی بوس واتوبوس به ازای هرنفر درماه در سال تحصلی 95-94 (ارقام به ریال)

ردیف مسافت نام مسیر تعرفه سال93 تعرفه پیشنهادی سال94
1 محدوده تا5 کیلومتر مسیرهای داخلی 250.000 300.000
2 محدوده 5 تا 10 کیلومتر الوند-نصرت آباد-کمال آباد-حسن آباد 300.000 350.000
3 محدوده 10 تا 20 کیلومتر الوند-قزوین-محمدیه-بیدستان 400.000 500.000

4- در پایان تعداد 19 فقره از نامه های رسیده مردمی مورد بررسی قرار گرفت و تصاویرنامه ها با نظر مساعد جهت بررسی و اقدام برابر مقررات به شهرداری ،  بانک ملت شعبه شهرصنعتی،اداره بهزیستی شهرستان البرز ،شرکت بهداشتی فیروز ، پیمانکارخدمات شهر ، سازمان اتوبوسرانی شهرستان البرز ارسال گردید.

موافق: همه اعضا

مخالف:  –.