شورای اسلامی شهر الوند

مصوبه شماره 126 مورخ 18/9/93 روز سه شنبه

متن مصوبه

دسته :
عمومی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرالوند: مصوبه شماره  126 مورخ 18/9/93 روز سه شنبه در سالن جلسات شورا پس از تلاوت قرآن مجید برگزار گردید.

پس از تلاوت قرآن جناب آقاي مهندس حسني رئيس شوراي اسلامي شهرالوند ضمن عرض سلام و خسته نباشيد از حضور آقاي مهندس يحيي پور شهردار و اعضاي محترم شورا تقدير و تشكر كردند.

در ابتداي جلسه جناب آقاي مهندس حسني رئيس شوراي اسلامي شهر الوند با اشاره به اينكه شورا خواستار رفع ناملايمات و تسريع در روند خدمات دهي به مردم مي باشد بهترين راه جهت پيشبرد اهداف را تعامل با يكديگر (شهرداري و شورا ) دانستند و ايشان با اشاره به اينكه جلب رضايت شهروندان از مجموعه شهرداري و شهردار است و بخشهايي از شهرداري با شهروندان نه تنها مشكلاتشان را رفع نمي كنند بلكه طبق ادعاي شهروندان سنگ اندازي هم مي شود ، از شهردار محترم درخواست داريم اگرچه شوراها ورود اجرايي نمي توانند داشته باشند به ناچار در صورت لزوم از ابزارهاي قانوني استفاده خواهند نمود و سپس آقاي مهندس حسني به صورت اجمال در حوزه شهري موارد ذيل را مطرح و خواستار رسيدگي و رفع موانع موجود شدند.

1- درخواست احداث بيمارستان 1000 تختخوابي كه استان پيگيرش مي باشد پيشنهاد آن در زمينهاي شلويري با هماهنگي مديركل محترم راه و شهرسازي ، معاونت محترم عمراني استانداري ، و نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي ، رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي قزوين و فرماندار محترم شهرستان البرز با تهيه ي نامه ي دو امضاء شهردار و رييس شورا انجام شود.

2- آب و فاضلاب ناحيه ي شهري نصرت آباد علي رغم پيگيريها هيچگونه اقدام اجرايي از ناحيه شركت آب و فاضلاب استان انجام نشده كه اميدواريم در برنامه هاي اجرايي سال 94 ديده شده و از فرماندار محترم شهرستان نيز تقاضاي همكاري در جهت رفع معضل آب و فاضلاب ناحيه شهري را  داريم.

 

3- كمربندي طالقاني به عرض 6 متر در ناحيه شهري نصرت آباد را از شهرداري درخواست داريم كه ظرف همين ماه رفع مشكل گردد و يا حداقل زيرسازي انجام و تراشه ي آسفالت ريخته شود.

4- زمين هايي كه 100% مربوط به شهرداري در ناحيه شهري نصرت آباد است و با طرح فضاي سبز ديده شده درخواست داريم ظرف دي ماه مناقصه برگزار و جهت ساخت پارك و تحويل آن در همين سال براساس بودجه ي 8.000.000.000 ريالي سال 93 تحقق پيدا كند.

5- تلاش خوبي شهردار محترم و همكارانش در جاده ي ورودي بويين زهرا به سمت فلكه امام علي (ع) داشته اندكه اميدواريم با تمام توان با توجه به هواي مناسب اقدام لازم انجام و انشاالله به بهره برداري برسد.

6- در مورد منطقه هشت شهرصنعتي پيشرفت خوبي در مورد جدول گذاري و آسفالت داشته اند كه اميدواريم در سريعترين زمان ممكن كوچه هاي باقيمانده نيز آسفالت بشود، و براي پل هاي جلوي درب مجتمع هاي مسكوني و پياده روها نيز برنامه اي داشته باشند ضمناً پيشنهاد مي گردد طرحي از طرف شهرداري براي شهروندان منطقه هشت ارائه تا همكاري لازم و رفع مشكل گردد.

7- با توجه به اينكه در راستاي مشكلات دستفروشان سطح شهر و بازار روز اقدامات نهايي انجام نشده تلاش ويژه اي انجام و بازار روز پنج شنبه الوند تعطيل و در مورد استقرار ماشينهاي ميوه فروشها نيز سريعاً با برنامه اي علاوه بر گاراژ محمدخاني ، در جاهاي ديگري از جمله بازارچه مبل فروشي واقع در (خيابان ده متري امام (ره) ، غرفه هاي انتهاي خيابان مطهري و مغازه هاي خيابان بلوار آزادگان) و همچنين استقرار آنها در مكانهايي كه خارج از محدوده طرح ترافيكي مي باشند ساماندهي گردد.

 

8- در مورد روز پاك كه از طرف دانش آموز آقاي معصومي پيشنهاد شد و شورا نيز مصوب نمود ، درخواست مي شود سريعاً روابط عمومي شهرداري الوند همكاري لازم را انجام دهد.

9- در مورد تملكات واحدهاي آقايان همتي و ميراشه بر اساس مصوبات اقدام عاجل انجام گردد.

10- درمورد تعيين و تكليف بانك به صورت شعبه، در شهرداري براي رفاه حال شهروندان منطقه تسريع گردد.

11- در مورد تفكيك عوارضات آپارتماني  با توجه به شيوه نامه و مصوبه ي شورا به صورت فراگير انجام نمي شود علت كندي آن مشخص و اقدامات عاجل انجام شود.

12- در بررسي هزينه هاي تمام شده ي پروژه ها با دقت لازم از طرف كارشناسان شهرداري انجام تا با اختلاف فاحش هزينه ها مواجه نشويم.

13- تمامي پروژه هاي نيمه تمام تا پايان سال 93 و همچنين پروژه هاي جديد براي سال 94 را ظرف مدت يك هفته تهيه و به شورا ارسال تا چنانچه شورا نيز نظراتي داشته باشند لحاظ و مجدداً به صورت بودجه ي پيشنهادي سال 94 در وقت مقرر اقدامات لازم صورت پذيرد.

14- تحقق درآمد بودجه سال 93 بسيار مشكل است ، پيشنها مي گردد كارگروهي تشكيل، تا در اين زمينه همكاري لازم انجام و از راههاي قانوني در جهت تحقق آن همت گمارند و با دقت نظر لازم در بودجه سال 94 تنظيم گردد.

15- در مورد زمين 1200 متري غرب بلوار معلم و توليددارو جهت فراخوان براي سرمايه گذاران از طريق روزنامه هاي كثيرالانتشار اقدام  و چنانچه استقبالي صورت نگرفت خود شهرداري وارد اجرا شود.

16 – تبليغات محيطي شهر در مورد تحقق درآمد، بر اساس  مصوبات آن در بودجه بررسي گردد و در روند قراردادها بازبيني شود.

17 – رديف درآمدي بودجه در مورد تبليغات محيطي شهر و مبلغ وصول شده ي آن بررسي و     هزينه ي حداقل در اين مسير نبايد براي شهرداري تحميل گردد و الا براي تمديد قرارداد از طريق مزايده با دقت نظر انجام شود.

18 – كارهاي عمراني خوبي در سطح شهر انجام شده كه به همين جهت از تمامي عزيزان واحد عمران مخصوصاً از آقاي مهندس دارابي تقدير و تشكر مي شود.

19- با تقسيط هاي طولاني مدت براي آندسته از افرادي كه مشكلات مالي دارند همكاري لازم انجام شود.

20- در مورد تملك واحدهاي يادگارامام، بر اساس ضوابط حقوقي وارد شده، تا هزينه هايي كه شهرداري انجام داده به عنوان رفاه حال شهروندان بر كامشان شيرين شود.

ضمناً در پایان تعداد 10 فقره از نامه های رسیده مردمی مورد بررسی قرار گرفت و تصاویرنامه ها با نظر مساعد جهت بررسی و اقدام برابر مقررات به شهرداری ،  بانك ملت شعبه شهرصنعتي ارسال گردید.

موافق: همه اعضا

مخالف:     –

 

 .