شورای اسلامی شهر الوند

در مراسمی با حضور استاندار قزوین عملیات اجرایی چهار پروژه مهم عمرانی و خدماتی شهرداری الوند آغاز شد.

10.04.1395
|
0 دیدگاهها
|

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر الوند: در این مراسم فریدون همتی استاندار، منوچهر حبیبی معاون عمرانی، ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه الوند، رضا عسگری فرماندار البرز، رفائی نژاد رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر الوند، یداله لطفی شهردار، مسئولین شهرستان و جمعی از مردم مومن و روزه دار الوند نیز حضور داشتند.

این طرح ها شامل زیرسازی و روکش آسفالت معابر سطح شهر الوند با ۳۸ هزار مترمربع روکش با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در مدت شش ماه است.

آماده سازی اراضی غرب بلوار معلم با هشت میلیارد ریال در ۲۰ هکتار وسعت از دیگر طرح هایی است که کلنگ اجرای آن به زمین زده شد.

این طرح نیز در مدت هفت ماه به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین با حضور استاندار قزوین کلنگ ساخت کتابخانه ناحیه شهری نصرت آباد در زمینی به مساحت ۱۱۰۰ مترمربع با ۵۰۰ مترزیربنا در دو طبقه آغاز شد.

این پروژه با ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در مدت ۹ ماه احداث می شود.

از دیگر پروژه های مهم شهرداری الوند که ساخت آن با حضور استاندارآغاز شد کمربندی غربی شهر الوند است.

برای ساخت این کمربندی که در ۱۰ ماه ساخته می شود ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

با اجرای این طرحها ضمن تسهیل در تردد شهروندان زمینه کاهش سوانح در داخل شهر نیز فراهم می شود.

مهندس لطفی شهردار الوند گفت: سال ۶۸ اجرای کمربندی شهر تصویب شده و طرح جامع و طرح تفضیلی هم برای اجرا آماده شده بود اما متاسفانه به دلایل مختلف به فراموشی سپرده شده بود.

وی افزود: تردد ماشین آلات سنگین در داخل شهر ضمن نا امن کردن عبور و مرور شهروندان موجب بروز سوانح بیشمار شده و هر سال جمعی از شهروندان در سوانح داخل شهری کشته و مجروح می شوند لذا اجرای طرح کمربندی از طرح های ضروری است که باید عملیاتی شود.

مهندس عسگری فرماندار شهرستان البرز در این مراسم افزود: با پیگیری معاونت عمرانی در حوزه بازآفرینی اقدامات خوبی انجام شده که امیدواریم با اجرای این طرح ها سطح خدمات را بالا ببریم و به افزایش ایمنی و رفاه مردم کمک کنیم.

عسگری تصریح کرد: با همه محدودیت های مالی با کار جهادی شورای شهر و جسارت و قاطعین شهردار الوند کارهای خوبی شروع شده که تکمیل آنها موجب رضایت مردم خواهد شد.

دکتر همتی استاندار قزوین در مراسم کلنگ زنی پروژه های عمرانی شهرداری الوند با گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: روز جهانی قدس به فرمان امام راحل برای نجات فلسطین نامگذاری شد و همه مسلمانان دنیا این فرمایش را تنها راه نجات فلسطین از چنگال غاصبان صهیونیست می دانند.

وی بیان کرد:کسانی که وجدان بیدار دارند در این روز فریاد مرگ براسرائیل سرخواهند داد و پیام جمهوری اسلامی که پیام حق طلبی است را برای آزادی سرزمین قدس سرخواهند داد.

استاندارقزوین اظهارداشت: همکاری شهردار و شورای شهر، امام جمعه، فرماندار و مدیران و مردم شاهد اتفاقات خوبی در شهر الوند هستیم و اجرای طرح های عمرانی بزودی چهره شهر را متحول می کند.

وی اضافه کرد: ساخت کمربندی که بخشی از آن از میان زمین های کشاورزی عبور می کند مورد بررسی قرار گرفته و ما مخالفت وموافقت ها را ارزیابی کرده ایم و معتقدیم هیچ توسعه ای بدون پیامدهای منفی نیست اما باید تلاش کنیم تا در تصمیم گیری های ما بیشترین منافع بدست آمده و کمترین زیان به مردم وارد شود.

استاندارتصریح کرد: با همه تنگناهای مالی از جسارت شهردار الوند و همکاری شورا تشکر می کنیم که این طرح مهم را اجرایی کرده و امیدواریم شهردار محترم با تلاش بیشتر با برنامه ریزی شرایطی را فراهم کند تا این طرح ها حداقل دو تا سه ماه زودتر از زمان پیش بینی شده افتتاح شود و مردم این خدمات را احساس کنند.2124712 2124715 2124703 2124713 2124716 2124711 2124710 2124706افتتاح-پروژهالوندندای-البرز-7-300x200افتتاح-پروژهالوندندای-البرز-11-300x200افتتاح-پروژهالوندندای-البرز-1-300x200افتتاح-پروژهالوندندای-البرز-12-1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *