شورای اسلامی شهر الوند

بررسی مشکلات شهر الوند و نصرت آباد در دفتر شورا با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان البرز

13.11.1394
|
0 دیدگاهها
|

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر الوند: جلسه ای با محوریت بررسی مشکلات و اقدامات انجام شده  در شهر الوند و نصرت آباد روز سه شنبه مورخ 13/11/94 با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر الوند، مهندس عسگری سرپرست فرمانداری شهرستان البرز و مهندس لطفی شهردار الوند در دفتر شورا برگزار گردید.

رییس شورای اسلامی شهر الوند ضمن عرض تبریک به مناسبت گرامیداشت ایام اله دهه فجر و سی وهفتمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از حضور فرماندار محترم شهرستان البرز و توجه ویژه به شهر الوند و نصرت آباد، گزارشی در خصوص روند کار شورا و شهرداری ارائه نمود.

رییس شورای شهر الوند رویکرد مسئولین با شورا را چندان مثبت ندانست و افزود: دستگاها همکاری لازم با شورای اسلامی شهر را ندارند وخواستار تعامل بیشتر ادارات و سازمانها با شورا شدند.

در ادامه رییس و اعضای شورای اسلامی شهر الوند به تعدادی از مشکلات الوند و نصرت آباد به شرح ذیل اشاره نموده و خواستا رفع موانع و تصریح در کارها شدند.

  • پیگیری پروژه ی اگوی فاضلاب ناحیه شهری نصرت آباد با توجه به هزینه های دیافت شده از مردم و عدم اجرای پروژه
  • عدم وجود جاده و مشکل زمین های همجوار ساختمان ادارات (زمینهای قدیانی )
  • پیگیری مشکلات تفکیک زمینهای شریفی، مقدم و ساختمانهای خیابان یادگار امام (ره)
  • پیگیری مشکل تملک ساختمان آقایان محمدخانی و رجبی
  • پیگیری و اقدام در خصوص تصریح در اجرای توافق مابین شهرداری و سپاه (زمینهایی واگذار شده به سپاه البرز) جهت احداث بیمارستان
  • پیگیری مشکل ارزش افزوده
  • پیگیری موضوع نقل و انتقال سند ساختمانهای مسکونی شهر الوند در راستای رفع مشکل شهروندان

مهندس عسگری سرپرست فرمانداری شهرستان البرز ضمن تبریک ایام اله دهه مبارک فجر و تقدیر وتشکر از شورای شهر الوند به جهت هماهنگی و برگزاری جلسه، به ارتباط و هماهنگی بین مدیریت شهری و فرمانداری اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در طی مدت این 2 ماه کارهای خوبی صورت گرفته و استان همکاری خوبی با شهرستان البرز داشته اند.

سرپرست فرمانداری البرز لازمه ی مشارکت دستگا هها را، برای ایجاد زیرساختها و توسعه اقتصادی شهرستان البرز دانست و عنوان کرد: مشکلات شهرستان البرز از جمله افزایش دادن اعتبارت شهرستان البرز، ارزش افزوده و غیره را به استان گزارش کردیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پیگیر مجوزاتی از استان هستیم و در جلسات مختلف مطرح کردیم مانند ایجاد منطقه آزاد یا منطقه ویژه و ارتقاع جایگاه شهرستان در مسائل مختلف مثل موزه صنعت و گردشگری، ایجاد بازارهای صنعتی، ایجاد نمایشگاه بین المللی در بخش خصوصی که موجب پیشرفت همه جانبه شهرستان خواهد شد. و همچنین پیشنهاداتی در خصوص اجرای پل سه راههی بوئین زهرا و حتی جاده ی الوند به نصرت آباد داشتیم که بخشی از اراضی پیرامون بلوار امام علی (ع) و جاده منتهی به نصرت آباد تغییر کاربری شود و توسط شهرداری تملک گردد تا با ایجاد صنایع و  بازار مبل به این دو نقطه در اشتغال و توسعه و پیشرفت شهر تاثیرگزار خواهد بود.

این مقام مسئول شهرستان البرز را دارای ظرفیت های بالایی برشمرد و نمونه هایی همچون بزرگترین شهر صنعتی و وجود کارخانجات و همچنین گمرک و نزدیک بودن با پایتخت و خط راه آهن را گواهی مناسب در تایید صحبت خود اعلام کرد.

عسگری در پایان ضمن تاکید بر مجموعه شورا که در بحث توسعه شهرستان البرز و الوند باید جدی باشند و ورود پیدا کنند افزود: اگر بتوانیم کتاب صنعت در شهرستان البرز تدوین کنیم تا تمامی آمار و اطلاعات کافی و کاملی داشته باشیم بسیار مثمر ثمر خواهد بود که برای آینده شهرستان و در بخش سرمایه گزاری مناسب است.

IMG_5372

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *