شورای اسلامی شهر الوند

بررسی مشکلات اتاق اصناف و اتحادیه ( خوار بارفروشان) شهرستان البرز با حضور شورای اسلامی شهر الوند .

21.03.1393
|
0 دیدگاهها
|

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر الوند؛ جلسه با حضور مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند، ایوب قلی زاده دبیر شورا، غلامرضا گلوانی رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان البرز، رضایی رییس اتاق اصناف شهرستان البرز، نویدی مسئول اتحادیه خواربار، میوه و تره بارالوند،ستوان اسماعیلی رییس اداره اطلاعات و پلیس امنیت شهرستان البرز، کارکنان واحد پیشه وران شهرداری الوند و چند تن از نمایندگان خواربار فروشان شهر الوند در محل سالن جلسات اصناف شهر الوند برگزار گردید.
در ابتدای جلسه نویدی مسئول امور صنفی خواروبارفروشان ضمن سلام و عرض تبریک میلاد حضرت مهدی موعود (عج) و تقدیر وتشکر از شورای اسلامی شهر، در خصوص برخی از مشکلات خواروبار و میوه تربارفروشان گفت: تعداد زیادی از دست فروشان به صورت ثابت در خیابانهای ده متری، جابر و یادگار امام(ره) و غیره در حال فعالیت هستند که اصلا مشخص نیست اجناسی که به مردم میدهند بهداشتی است یا نه یا اینکه ترازوی دقیق دارند، و بدونه پرداخت هیچگونه عوارض، مالیات یا هزینه های جانبی دیگری مشغول فعالیت هستند در صورتی که مغازه داران با تمام این هزینه ها و با وجود این افراد در خیابانهای سطح شهر متزلزل شده اند و باعث اعتراض آنها شده است.
وی اشاره کرد: با همه هزینه هایی که شهرداری برای شهر انجام داده ولی وجود این کاسبان تصویر نامطلوبی از سیمای شهر را به وجود آورده اند و گاهأ برای رفت و آمد عابرین در پیاده رو مزاحمت ایجاد می کنند که چند بار به صورت مقطعی کاسبان دست فروش جمع میشوند ولی مجدداً برمیگردنند.
غلامرضا گلوانی رییس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان البرز ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه و تبریک اعیاد شعبانیه یاد آور شد: در اسفند ماه سال گذشته جلسه ای با مسئولین شهرستان داشتیم و یکی از مصوبات ساماندهی بازار شب عید، بویژه خیابان امام(ره) ده متری بود، ولی متأسفانه علیرغم پیگیریهای مکرر با مسئولین شهرستان همچنان خیابان مذکور رها شد و یک مظلومیت خاصی برای بازاریان ما اتفاق افتاد و این پرسش باقیست چرا شب عید به کمک مغازه داران نیامدند.
این مسئول ادامه داد: این نگرش باید عوض شود چرا که خانواده اصناف بزرگترین خانواده در شهر است و با هزینه خودشان اشتغال ایجاد می کنند و در مغازه ها مشغول بکار میشوند و ادامه داد: ما آمادگی این را داریم که یک فضایی به ما تعلق بدهند تا سایت کارگاهی راه اندازی کنیم و کارگاهها را به آن مکان انتقال دهیم مثل تعمیرگاهها.
در پایان خاطر نشان کرد: ما مخالف فعالیت دست فرشان نیستیم و پیشنهاد داریم که در چند نقطه شهر آنها را تجمیع تا بتوانند راحتر درآمد کنند و باید هر آنچه در گذشته بوده باید فراموش شود و همه مسئولین باید دست به دست هم بدهند و از تجربیات هم استفاده کنند تا دغدغه های اصناف، شهرداری و دست فروشان شهر رفع گردد.
ستوان یکم اسماعیلی رییس اطلاعات و پلیس امنیت شهرستان البرز تأکید کرد: دو موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد، یک یا این وضعیت ادامه داشته باشد یا که همه متفق قول این مشکل را حل کنیم .
وی ادامه داد: رفع سدمعبر و زیبا سازی شهر به عهده شهرداری است و ماموران سدمعبر باید ساعت کارشان را تغییر بدهند و زمان گشتشان را بیشتر کنند، نظارت و عملکرد ماموران گشت بر عهده مسئول مربوطه می باشد و نیروی انتظامی در این راستا مسئولیتی ندارد چرا که اگر نیروی انتظامی وقت و نیرو در این زمینه بگذارد از اصل موضوع خارج می شود مثل جرم و جرایم، امنیت شهر و غیره و در این زمینه هر کس باید به وظایف خود آگاه باشد و به وظیفه خود جامعه عمل بپوشاند.
مهندس حسنی رییس شورای اسلامی شهر الوند ضمن عرض سلام و ادب از بانی جلسه تقدیر و تشکر کردن و لازمه مشارکت همه دستگاها را برای حل این مشکل دانست و افزود: اسکان کاسبان سطح شهر یکی از دغدغه های شورای شهر الوند است و کما اینکه آنها هم به عنوان شهروند این شهر حق دارند در این شهر امرارو معاش کنند و در جلسه اخیر شورا ما به دو نفر از اعضای شورا مأموریت دادیم تا چند مکان مناسب در سطح شهر را انتخاب کنند و در اختیار کاسبان قرار دهیم و خوشبختانه مکانها مشخص شده.
رییس شورا ادامه داد: یکی از مشکلات شهروندان که به شورا مراجعه مکنند سد معبر کردن مغازه داران در پیاده روهای شهر است و انشاء اله با همکاری بازاریان این مشکل برطرف شود.
در پایان اضافه کرد: همه نگاهها نباید فقط به سمت شهرداری باشد و این یک کار جمعی است یعنی همه ادارات، سازمانها، نیروی انتظامی و پلیس راهور انتظار داریم برای رفع این معضل همکاری لازم را انجام دهند و چه بسا اگر نیروهای انتظامی و پلیس راهور به موقع در سطح شهر حضور داشته باشند خیلی از مشکلات از قبیل ناامنی، سرقت، ترافیک و … بعنوان پیشگیری حل خواهد شد.

 

 .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *